Skip to content

2004 E Oak RdVineland, NJ 08361

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 12, 2018

Property Information

Block1909
Lot48.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page19

Building Details

Building Class16
Description1S-F- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,504
Acreage0.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,700
25%
Improvement Value:$119,200
75%
Total Assessment$158,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,059+4.3%
2024$4,849+5.0%
2023$4,619+2.9%
2022$4,487+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951