Skip to content

1964 E Oak Rd(Unit CJ2)Vineland, NJ 08361

Built 1973

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Apr 7, 2017

Property Information

Block1909
Lot4924
QualifierCJ2
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page19

Building Details

Building Class37
DescriptionC0ND0
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,400
Acreage9.89

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
9%
Improvement Value:$101,100
91%
Total Assessment$111,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,287+0.7%
2024$3,264+5.4%
2023$3,097+3.2%
2022$3,002+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$115,000

From:

To:

Sq Ft1,400DeedBook 4152, Page 1269Recorded4/13/2017

Property Sale

SaleMulti
$64,000
DeedBook 2159, Page 194

Property Built

Built

Year Built: 1973