Skip to content

1831 Vine RdVineland, NJ 08361

Built 1985
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 18, 2017

Property Information

Block1910
Lot4.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page19

Building Details

Building Class---
Description1S-M
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$374,100
17%
Improvement Value:$1,766,800
83%
Total Assessment$2,140,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$68,166+0.7%
2024$67,717+239.8%
2023$19,931+2.9%
2022$19,362+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985