Skip to content

1032 Cambridge PlVineland, NJ 08360

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Oct 29, 2021

Property Information

Block2306
Lot16.4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,425
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
14%
Improvement Value:$157,500
86%
Total Assessment$183,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,843+1.9%
2024$5,735+632.0%
2023$783+0.0%
2022$783
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$230,000
Sq Ft1,425DeedBook 4219, Page 4633Recorded12/9/2021