Skip to content

1028 Cambridge PlVineland, NJ 08360

Built 2021

Last Sale Price
$230,000
Last Sale Date
Dec 13, 2021

Property Information

Block2306
Lot16.6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
14%
Improvement Value:$155,300
86%
Total Assessment$181,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,773+0.7%
2024$5,735+632.0%
2023$783+0.0%
2022$783
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$230,000
DeedBook 4219, Page 6420

Property Built

Built

Year Built: 2021