Skip to content

1650 Marla PlVineland, NJ 08360

Built 1965

Last Sale Price
$143,500
Last Sale Date
Jun 29, 2010

Property Information

Block2501
Lot88
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,212
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,100
23%
Improvement Value:$98,700
77%
Total Assessment$128,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,101+0.7%
2024$4,074+5.0%
2023$3,881+2.9%
2022$3,770+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$143,500
DeedBook 4072, Page 886

Property Sale

Sale
$185,000
DeedBook 2854, Page 336

Property Built

Built

Year Built: 1965