Skip to content

2173 E Oak RdVineland, NJ 08360

Last Sale Price
$19,000
Last Sale Date
Aug 11, 2069

Property Information

Block2502
Lot10.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-F
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,500
27%
Improvement Value:$44,000
73%
Total Assessment$60,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,926+0.6%
2024$1,914+5.0%
2023$1,823+2.9%
2022$1,771+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$19,000
DeedBook 1157, Page 679