Skip to content

423 N Mill RdVineland, NJ 08360

Built 1930
Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 8, 2065

Property Information

Block2701
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
Description1S-CB
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,000
57%
Improvement Value:$63,100
43%
Total Assessment$145,100

Sale
$1
DeedBook 1058, Page 517

Property Built

Built

Year Built: 1930