Skip to content

73 N Mill RdVineland, NJ 08360

Commercial

Last Sale Price
$12,625
Last Sale Date
Nov 19, 2003

Property Information

Block2708
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.54

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,900
93%
Improvement Value:$3,200
7%
Total Assessment$46,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,468+0.7%
2024$1,458+5.0%
2023$1,389+2.9%
2022$1,349+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$12,625
DeedBook 2735, Page 11