Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
433 W Park AveVineland, NJ 08360
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 24, 2020
Property Information
Block2904
Lot7.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description1S-CB-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.39
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$133,300
37%
Improvement Value:$231,500
63%
Total Assessment$364,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $11,615 | +0.7% |
| 2024 | $11,539 | +5.0% |
| 2023 | $10,991 | +0.0% |
| 2022 | $10,991 | — |
Property History
No events match the selected filters.