Skip to content

619 E Pear StVineland, NJ 08360

Built 1890
Public Property

Last Sale Price
$12,000
Last Sale Date
Oct 15, 1973

Property Information

Block3012
Lot3
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page30

Building Details

Building ClassR-R
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,900
54%
Improvement Value:$15,400
46%
Total Assessment$33,300

Sale
$12,000
DeedBook 1215, Page 47

Property Built

Built

Year Built: 1890