Skip to content

818 E Landis AveVineland, NJ 08360

Built 1966
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 10, 2019

Property Information

Block3022
Lot10.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page30

Building Details

Building ClassR-LMS
Description2S-B-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage10,797
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$144,000
26%
Improvement Value:$410,000
74%
Total Assessment$554,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,562+0.7%
2024$11,484+4.8%
2023$10,960+2.9%
2022$10,652-32.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966