Search
Foreclosures
Tools
Property History
W Weymouth Rd(Block 303 Lot 8)Newfield, NJ 08344
Last Sale Date
Sep 26, 2068
Property Information
Block303
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page3
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage16.12
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$74,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$74,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2010 | $326 | +5.0% |
| 2009 | $310 | -86.0% |
| 2008 | $2,218 | +8.2% |
| 2007 | $2,049 | +13.2% |
Property History