Skip to content

Pearl St(Block 307 Lot 5)Vineland, NJ 08360

Last Sale Date
Dec 23, 1997

Property Information

Block307
Lot5
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$7,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$2,772+8.2%
2007$2,561+13.2%
2006$2,263+2.0%
2005$2,217+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$74,900
DeedBook 2274, Page 34

Property Sale

Sale
$7,000
DeedBook 2184, Page 197

Property Sale

Sale
$3,500
DeedBook 1640, Page 190