Skip to content

203 N East Ave(Unit C0008)Vineland, NJ 08360

Built 1988

Last Sale Price
$99,000
Last Sale Date
Sep 21, 2017

Property Information

Block3119
Lot3108
QualifierC0008
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page31

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,215
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,500
23%
Improvement Value:$91,500
77%
Total Assessment$119,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,789+0.7%
2024$3,764+5.0%
2023$3,585+2.9%
2022$3,483+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$99,000

From:

To:

Sq Ft1,215DeedBook 4159, Page 16Recorded10/17/2017

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 2231, Page 10

Property Built

Built

Year Built: 1988