Skip to content

55 Eastwood DrVineland, NJ 08361

Built 1981

Last Sale Price
$328,500
Last Sale Date
Jul 1, 2003

Property Information

Block3204
Lot17
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page32

Building Details

Building Class17
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,108
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,200
13%
Improvement Value:$235,100
87%
Total Assessment$269,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,575+0.7%
2024$8,518+5.0%
2023$8,114+2.9%
2022$7,882+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$328,500
DeedBook 2675, Page 217

Property Built

Built

Year Built: 1981