Skip to content

2759 Old Farm DrVineland, NJ 08361

Built 1990

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 26, 2023

Property Information

Block3301
Lot63.01
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class16
Description2S-F-1AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage---
Acreage0.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,400
25%
Improvement Value:$132,700
75%
Total Assessment$177,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,639+3.7%
2024$5,437
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990