Skip to content

3259 Maple Ave(Unit QFARM)Vineland, NJ 08361

Farm (Qualified)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 2, 2018

Property Information

Block3304
Lot14

Zoning---
Sq Footage1,680
Acreage36.85

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$33,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$987+0.7%
2024$981+7.8%
2023$910+0.3%
2022$907+4.1%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$350,000

From:

To:

Sq Ft1,680DeedBook 4161, Page 8042Recorded1/2/2018

Also conveyed in this deed

1 parcel