Skip to content

2761 Rolfhausen CtVineland, NJ 08361

Vacant Land

Last Sale Price
$60,000
Last Sale Date
Aug 31, 2015

Property Information

Block3304
Lot99
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$32,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,044+0.6%
2024$1,037+5.0%
2023$988+2.9%
2022$960+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$60,000

From:

To:

DeedBook 4132, Page 4362Recorded9/2/2015