Skip to content

1935 W Landis Ave(Block 3402 Lot 16.1)Vineland, NJ 08360

Commercial

Last Sale Price
$3,025,000
Last Sale Date
May 4, 2022

Property Information

Block3402
Lot16.1

Sq Footage---
Acreage4.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$858,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$858,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$27,325+0.7%
2024$27,145-70.5%
2023$92,009
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$3,025,000
DeedBook 4228, Page 5828Recorded6/15/2022