Skip to content

382 S Delsea DrVineland, NJ 08360

Built 1986
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 23, 2019

Property Information

Block3503
Lot23.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page35

Building Details

Building Class---
Description1S-CB-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage10,453
Acreage4.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$367,300
46%
Improvement Value:$431,200
54%
Total Assessment$798,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,424+0.7%
2024$25,257+5.0%
2023$24,059+2.9%
2022$23,372+6.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986