Skip to content

1174 Woodlawn AveVineland, NJ 08360

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 22, 1985

Property Information

Block3503
Lot46
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page35

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,452
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,800
22%
Improvement Value:$116,100
78%
Total Assessment$148,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,741+0.7%
2024$4,710+5.0%
2023$4,486+2.9%
2022$4,358+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966