Skip to content

1059 W Landis AveVineland, NJ 08360

Built 1967
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 30, 2049

Property Information

Block3503
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page35

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,794
Acreage3.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$748,700
35%
Improvement Value:$1,412,900
65%
Total Assessment$2,161,600

Sale
$1
DeedBook 702, Page 418

Property Built

Built

Year Built: 1967