Skip to content

515 S Fourth StVineland, NJ 08360

Built 1954

Last Sale Date
Jun 7, 2054

Property Information

Block3912
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page39

Building Details

Building Class16
Description1S-B
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,327
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$16,800
13%
Improvement Value:$115,300
87%
Total Assessment$132,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,206+0.7%
2024$4,178+5.0%
2023$3,980+2.9%
2022$3,867+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$105,000

From:

To:

Sq Ft1,327DeedBook 4112, Page 7535Recorded12/19/2013

Property Built

Built

Year Built: 1954