Skip to content

513 E Grape StVineland, NJ 08360

Built 1930
Church/Charitable

Last Sale Price
$30,000
Last Sale Date
Aug 12, 1986

Property Information

Block4009
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page40

Building Details

Building ClassR-R
Description1S-S-B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,200
3%
Improvement Value:$759,800
97%
Total Assessment$786,000

Sale
$30,000
DeedBook 1619, Page 20

Property Built

Built

Year Built: 1930