Skip to content

25 D'Shibe TerVineland, NJ 08360

Built 1952

Last Sale Price
$113,000
Last Sale Date
Jul 8, 1994

Property Information

Block4207
Lot25
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description1S-B
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,805
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,100
15%
Improvement Value:$132,100
85%
Total Assessment$156,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,973+0.7%
2024$4,941+5.0%
2023$4,706+2.9%
2022$4,572+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$113,000
DeedBook 2062, Page 145

Property Built

Built

Year Built: 1952