Skip to content

18 Glenn TerVineland, NJ 08360

Built 1928

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 10, 2025

Property Information

Block4210
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page42

Building Details

Building Class16
Description1.5S-F- -1UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,752
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,100
15%
Improvement Value:$147,800
85%
Total Assessment$173,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,537+0.7%
2024$5,500+5.0%
2023$5,240+2.9%
2022$5,090+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$69,900
DeedBook 1635, Page 54

Property Built

Built

Year Built: 1928