Skip to content

70 S State StVineland, NJ 08360

Built 1995
Commercial

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Feb 3, 2005

Property Information

Block4217
Lot34

Sq Footage---
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,500
10%
Improvement Value:$296,500
90%
Total Assessment$329,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,214+0.7%
2024$13,126+5.0%
2023$12,504+2.9%
2022$12,147+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$290,000
DeedBook 2809, Page 59

Property Built

Built

Year Built: 1995