Skip to content

618 Rostan CtVineland, NJ 08361

Built 1959

Last Sale Date
Jul 2, 2059

Property Information

Block4305
Lot25
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page43

Building Details

Building Class16
Description1S-F-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,104
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,900
25%
Improvement Value:$95,900
75%
Total Assessment$127,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,069+0.7%
2024$4,042+5.0%
2023$3,851+2.9%
2022$3,741+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959