Skip to content

2370 Dahliadel DrVineland, NJ 08361

Built 1970

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 31, 2025

Property Information

Block4402
Lot42
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,986
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$34,200
20%
Improvement Value:$136,800
80%
Total Assessment$171,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,445+0.7%
2024$5,409+5.0%
2023$5,152+2.9%
2022$5,005+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$185,000
Sq Ft1,986DeedBook 4206, Page 9326Recorded3/29/2021

Property Sale

Sale
$155,000

From:

To:

Sq Ft1,986DeedBook 4137, Page 6299Recorded1/26/2016

Property Sale

Sale
$58,000
DeedBook 1280, Page 753

Property Built

Built

Year Built: 1970