Skip to content

2419 E Landis Ave(Unit C1A)Vineland, NJ 08361

Built 2020

Last Sale Price
$272,000
Last Sale Date
Dec 16, 2020

Property Information

Block4402
Lot511
QualifierC1A
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage9.71

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
6%
Improvement Value:$235,700
94%
Total Assessment$250,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,982+0.7%
2024$7,930+5.0%
2023$7,554+1620.4%
2022$439+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$272,000
DeedBook 4202, Page 6284Recorded12/23/2020

Property Built

Built

Year Built: 2020