Skip to content

2419 E Landis Ave(Unit C6A)Vineland, NJ 08361

Built 2017

Last Sale Price
$291,147
Last Sale Date
Apr 27, 2017

Property Information

Block4402
Lot520
QualifierC6A
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description1S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage---
Acreage9.71

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,000
6%
Improvement Value:$235,700
94%
Total Assessment$250,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,982+0.7%
2024$7,930+5.0%
2023$7,554+2.9%
2022$7,338+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$291,147

From:

To:

DeedBook 4152, Page 7563Recorded5/1/2017

Property Built

Built

Year Built: 2017