Skip to content

2419 E Landis Ave(Unit C2A)Vineland, NJ 08361

Built 2012

Owner
---
Last Sale Price
$339,000
Last Sale Date
Feb 24, 2026

Property Information

Block4402
Lot532
QualifierC2A
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description1S-F-2AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,685
Acreage9.71

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$15,000
6%
Improvement Value:$235,700
94%
Total Assessment$250,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,982+0.7%
2024$7,930+5.0%
2023$7,554+2.9%
2022$7,338+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$339,000
Sq Ft1,685DeedBook 4282, Page 6704Recorded3/11/2026

Property Sale

Sale
$305,804

From:

To:

DeedBook 4114, Page 8183Recorded3/5/2014

Property Built

Built

Year Built: 2012