Skip to content

718 Brentwood DrVineland, NJ 08361

Built 1972

Last Sale Price
$165,900
Last Sale Date
Sep 11, 2013

Property Information

Block4406.04
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,756
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,200
20%
Improvement Value:$128,800
80%
Total Assessment$161,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,126+0.7%
2024$5,092+3.1%
2023$4,941
Property History

Property Sale

SaleMulti
$165,900
DeedBook 4109, Page 8293

Property Built

Built

Year Built: 1972