Skip to content

736 Brentwood DrVineland, NJ 08361

Built 1972

Last Sale Price
$144,000
Last Sale Date
Jul 15, 1998

Property Information

Block4406.04
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,936
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,300
16%
Improvement Value:$166,800
84%
Total Assessment$199,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,339+0.7%
2024$6,298+3.1%
2023$6,110
Property History

Property Sale

Sale
$144,000
DeedBook 2306, Page 74

Property Built

Built

Year Built: 1972