Skip to content

2559 Madison AveVineland, NJ 08361

Built 2019

Last Sale Price
$365,054
Last Sale Date
Feb 28, 2019

Property Information

Block4406.05
Lot68
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,400
17%
Improvement Value:$238,500
83%
Total Assessment$285,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,103+0.7%
2024$9,043+5.0%
2023$8,614+2.9%
2022$8,368+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2019