Skip to content

782 S Brewster Rd(Unit CA5)Vineland, NJ 08361

Built 2004
Commercial

Last Sale Price
$198,000
Last Sale Date
Jun 2, 2016

Property Information

Block4406.05
Lot7105
QualifierCA5

Zoning---
Sq Footage2,160
Acreage2.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,800
33%
Improvement Value:$131,600
67%
Total Assessment$196,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,253+0.7%
2024$6,212+5.0%
2023$5,918+2.9%
2022$5,749+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$198,000
DeedBook 4141, Page 9200

Property Built

Built

Year Built: 2004