Skip to content

606 Highland AveVineland, NJ 08361

Built 1967

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 10, 1980

Property Information

Block4408
Lot9
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-F- -2UG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,006
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,800
17%
Improvement Value:$146,400
83%
Total Assessment$176,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,610+0.7%
2024$5,573+5.0%
2023$5,309+2.9%
2022$5,157+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967