Skip to content

391 Highland AveVineland, NJ 08361

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 17, 2005

Property Information

Block4409
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page44

Building Details

Building Class16
Description1S-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,176
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,300
26%
Improvement Value:$92,600
74%
Total Assessment$125,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,009+0.7%
2024$3,982+5.0%
2023$3,793+2.9%
2022$3,685+8.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953