Skip to content

349 S Brewster RdVineland, NJ 08360

Built 1932

Last Sale Date
Oct 15, 2065

Property Information

Block4501
Lot44
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page45

Building Details

Building Class45
Description1.5S-F
Dwellings2
Zoning02
Sq Footage1,095
Acreage1.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,300
32%
Improvement Value:$96,200
68%
Total Assessment$141,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,939+0.7%
2024$3,913+5.0%
2023$3,727+2.9%
2022$3,621+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$272,000
Sq Ft1,095DeedBook 4257, Page 1876Recorded6/25/2024

Property Built

Built

Year Built: 1932