Skip to content

4901 E Chestnut Ave(Block 4602 Lot 14.01)Vineland, NJ 08361

Farm (Regular)

Last Sale Price
$668,000
Last Sale Date
Mar 4, 2022

Property Information

Block4602
Lot14.01
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page46

Building Details

Building Class---
DescriptionFARM BLDGS
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage---
Acreage12.91

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$54,400
100%
Total Assessment$54,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,732+0.7%
2024$1,721-30.2%
2023$2,464
Property History

Property Sale

Sale
$668,000
DeedBook 4225, Page 6330