Skip to content

4786 Piacenzia AveVineland, NJ 08361

Built 1998

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 25, 2024

Property Information

Block4602
Lot35.1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page46

Building Details

Building Class16
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,756
Acreage6.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,300
16%
Improvement Value:$332,100
84%
Total Assessment$395,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,590+4.9%
2024$12,004+5.0%
2023$11,434+2.9%
2022$11,108+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1998