Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Piacenzia Ave(Block 4603 Lot 6)Vineland, NJ 08361
Farm (Qualified)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 12, 2003
Property Information
Block4603
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page46
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage10.38
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$9,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $267 | +0.5% |
| 2024 | $266 | +7.5% |
| 2023 | $247 | +0.0% |
| 2022 | $247 | — |
Property History
No events match the selected filters.