Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
419 W Chestnut Ave(Block 4808 Lot 9.1)Vineland, NJ 08360
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 24, 2022
Property Information
Block4808
Lot9.1
Sq Footage---
Acreage0.6
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$385,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$385,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $12,287 | +0.7% |
| 2024 | $12,206 | -16.6% |
| 2023 | $14,628 | +0.0% |
| 2022 | $14,628 | — |
Property History
No events match the selected filters.