Skip to content

1513 Washington AveVineland, NJ 08361

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 1996

Property Information

Block5101
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page51

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$46,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,487+0.7%
2024$1,477+5.0%
2023$1,407+2.9%
2022$1,367+1.4%
Property History

No events match the selected filters.