Skip to content

2213 Greenwillows DrVineland, NJ 08361

Built 1994

Last Sale Price
$129,565
Last Sale Date
Aug 5, 1994

Property Information

Block5201
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,215
Acreage0.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,500
15%
Improvement Value:$190,100
85%
Total Assessment$224,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,151+0.7%
2024$7,104+5.0%
2023$6,767+2.9%
2022$6,574+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$129,565
DeedBook 2067, Page 205

Property Built

Built

Year Built: 1994