Skip to content

1031 Seneca CtVineland, NJ 08361

Built 2022

Last Sale Price
$474,511
Last Sale Date
Apr 27, 2023

Property Information

Block5204
Lot3.16
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
19%
Improvement Value:$255,800
81%
Total Assessment$315,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,055+0.7%
2024$9,989+984.9%
2023$921
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$474,511
DeedBook 4242, Page 8219

Property Built

Built

Year Built: 2022