Skip to content

1224 Seneca CtVineland, NJ 08361

Built 2023

Owner
---
Last Sale Price
$565,000
Last Sale Date
May 15, 2025

Property Information

Block5204
Lot3.8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-2AG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage2,606
Acreage2.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,900
18%
Improvement Value:$277,900
82%
Total Assessment$339,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,819+0.7%
2024$10,748+1033.4%
2023$948
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$565,000
Sq Ft2,606DeedBook 4270, Page 5154Recorded5/20/2025

Property Built

Built

Year Built: 2023