Skip to content

3159 Country LnVineland, NJ 08361

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 23, 2014

Property Information

Block5208
Lot15
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage4,753
Acreage1.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$57,100
11%
Improvement Value:$482,700
89%
Total Assessment$539,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,187+0.7%
2024$17,074+5.0%
2023$16,264+2.9%
2022$15,800+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980