Skip to content

1871 Annlo LnVineland, NJ 08361

Built 1996

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 23, 2001

Property Information

Block5215
Lot1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page52

Building Details

Building Class17
Description2S-F-AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,524
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,000
19%
Improvement Value:$190,600
81%
Total Assessment$236,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,533+0.7%
2024$7,484+5.0%
2023$7,129+2.9%
2022$6,925+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$164,800
DeedBook 2192, Page 131

Property Built

Built

Year Built: 1996